Bratislava

Námestie hraničiarov 35

Poprad

Dlhé hony 12

Bielenie zubov, ako na to?

bielenie zubov bratislava

Obsah článku:

Bielenie zubov

Bielenie zubov je estetická korekcia farby zubov, ktorá sa vykonáva pod odborným dohľadom v zubných ordináciách. Na trhu sú dnes dostupné rôzne  bieliace prípravky napr. pasty na bielenie, ktoré si môžeme zakúpiť aj na domáce použitie. Tieto voľnopredajné prípravky aj napriek tomu, čo hovoria reklamy, nedokážu zabezpečiť trvalé vybielenie zubov.

Zuby je možné natrvalo vybieliť len s použitím peroxidu vodíka, prípadne karbamid peroxidu. Ich použitie nemusí byť škodlivé pre zubnú sklovinu, dôležité je, aby boli pri zvolení postupu bielenia vylúčené všetky kontraindikácie a bielenie sa vykonávalo šetrne s vhodnými koncentráciami pod dohľadom odborníka.

bielenie zubov
Úvod s dentálnou hygieničkou Zuzkou

Typy bielenia zubov

Bielenie pod odborným dohľadom delíme na:

Domáce bielenie zubov

Je druh bielenia, pri ktorom sú pacientovi na základe odtlačku zubov zhotovené nosiče, do ktorých si počas niekoľkých dní aplikuje špeciálny bieliaci gél s peroxidom vodíka, prípadne s karbamid peroxidom v nízkej koncentrácii. Tieto nosiče nosí buď počas noci alebo určitý čas počas dňa. Domáce bielenie je síce časovo náročnejšie, ale jeho efekt je dlhodobejší.

bielenie zubov
ODTLAČOK ZUBOV NA MIERU

Ordinačné bielenie zubov

V minulosti sa vykonával hlavne tento druh bielenia s vyššími koncentráciami peroxidu vodíka. Zuby boli vybielené počas jedného 1,5 hodinového sedenia. V dnešnej dobe legislatíva EU dovoľuje použitie len nižších koncentrácii peroxidu vodíka (do 6%), ktoré majú svoje uplatnenie a lepší výsledok v domácom bielení.

Kombinované bielenie

Ide o kombináciu prvých dvoch typov. Tento typ bielenia má najlepšie výsledky, využíva sa napríklad v systéme Pure Whitenning, ktoré ponúkame aj u nás v Smart Dental Clinic

bielenie zubov
AMBULANTNÉ BIELENIE

Odber noviniek a akcií

Odoslaním súhlasíte so spracúvaním e-mailovej adresy na účel zasielania komerčných a nekomerčných správ.

K čomu dochádza pri bielení zubov?

Bielenie zubov je oxidačný proces, pri ktorom látka z bieliaceho gélu preniká do skloviny a spôsobuje degradáciu organických molekúl nesúcich diskolorácie na molekuly menšie, ktoré sa javia ako farebne svetlejšie. Bielenie nízkymi koncentráciami karbamid peroxidu alebo peroxidu vodíka je bezpečné, ale samozrejme, všetkého veľa škodí.

Pokiaľ pacient bielenie opakuje, môže dôjsť k tzv. saturačnému bodu bielenia. Je to moment, kedy je dosiahnuté maximálne vybielenie a bieliace činidlo už môže začať pôsobiť na iné štruktúry zubu. Preto by bielenie malo byť vždy vykonávané pod odborným dohľadom a mal by byť dodržaný daný časový úsek bielenia.

bielenie zubov
PREDTÝm A POTOM

Bielenie zubov, ktoré ponúkame v Smart Dental Clinic

U nás máte na výber z dvoch typov bielení. Ponúkame buď kombinované bielenie Pure Whitenning alebo domáce bielenie so značkou Opalesence

Domáce bielenie: Opalescence

Je čisto domáce bielenie. Postup je podobný v tom, že sa najprv zhotovia odtlačky zubov u nás v ambulancii, z ktorých náš technik vyrobí nosiče. Nosiče s gélom Opalescence sa nosia počas 14 dní na noc, prípadne 2 hodiny počas dňa v závislosti od koncentrácie peroxidu.

Počas bielenia môže vzniknúť prechodná citlivosť, vďaka glycerínu ktorý môže spôsobovať dočasnú dehydratáciu zubov. Ak nastane tento problém, odporúča sa počas bielenia používať pastu na citlivosť, prípadne bielenie na noc vynechať.

Počas bielenia a 7 dní po bielení je vhodné dodržiavať bielu diétu, vylúčiť jedlá a nápoje s vysokým obsahom farbív ako napr. cocacola, káva, čaje, červené víno, cvikla, kurkuma a iné.

Rovnako ako systém Pure Whitenning aj bielenie Opalescence má svoje kontraindikácie, ktoré by mal zhodnotiť váš zubný lekár, prípadne dentálna hygienička. Medzi ne patrí napr. zápal ďasien, rozsiahle výplne v prednom úseku chrupu, aktívna parodontitída a iné.

bielenie zubov bratislava
DOMÁCE BIELENIE OPALESCENCE

Kombinované bielenie: Pure Whitening

Na našej klinike používame systém bielenia Pure Whitenning, ktorý spočíva v kombinácii domáceho a ambulantného bielenia. Bielenie Pure Whitenning, patrí v dnešnej dobe k veľmi šetrným bieleniam, ktoré dosahujú výborné a garantované výsledky.

Ak sa pacient rozhodne pre tento druh bielenia, najprv absolvuje termín u našej dentálnej hygieničky na zhotovenie odtlačkov, ktoré sa následne odosielajú do laboratória, kde sú mu na mieru vyrobené nosiče na bielenie. Pacient následne spolu s nosičmi obdrží špeciálny aktivovaný gél, ktorý si do nosičov a následne na zuby aplikuje 14 nocí. Tento gél je od výroby i behom prepravy udržiavaný pri nízkej teplote, vďaka čomu je ako jediný na trhu účinný rovnako ako v deň výroby. Vďaka tomu sa týmto systémom darí vybieliť aj zuby, ktoré sa pomocou iných techník vybieliť nedali. Po 14 dňoch domáceho bielenia nasleduje ambulantné bielenie, táto fáza je dôležitá pre vytvorenie dlhotrvajúceho výsledku.

Belenie Pure Whitening v géloch využíva najnižšie koncentrácie peroxidu na trhu a zodpovedá legislatíve EÚ. U niektorých pacientov sa počas bielenia s inými značkami môže objaviť zvýšená citlivosť zubov. Túto citlivosť systém Pure Whitenning znížuje na minimum tým, že neobsahuje stabilizátory, konzervanty, glycerol, či iné látky, ktoré by ju mohli zvýšiť.

Ako pri jednom z mála bielení pri bielení Pure Whitenning nie je potrebné dodržiavať bielu diétu, to znamená vylúčenie kávy čaju a iných pigmentovaných nápojov a jedál.

Bielenie zubov samozrejme nie je určené pre každého. Je kontraindikované u tehotných a kojacich žien, tiež nie je vhodné u ľudí so zlou hygienou a zápalom ďasien. Ďalej sa neodporúča ľuďom s veľkým množstvom zubných výplní na predných zuboch, nakoľko by mohli vzniknúť farebné rozdiely.

ZAUJAL VÁS ČLÁNOK?

OBJEDNAJTE SA NA BIELENIE ZUBOV EŠTE DNES!
 • Kombinované: Pure Whitening 380 €

  Kombinované domáce a ambulantné bielenie počas 14 dní;

  Zhotovenie odtlačkov na mieru laborantom;

  Ambulantné bielenie na záver zaručuje dlhotrvajúci účinok

 • Domáce: Opalescence 250 €

  Iba domáce bielenie počas 14 dní;

  Zhotovenie odtlačkov na mieru laborantom;

Reginová Zuzana, DiS.

Reginová Zuzana, DiS.

Dentálna hygienička, Bratislava

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho so svojim okolím!

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Email
sonicka kefka
Sonická kefka. Ako si vybrať tú správnu?

Obsah článku: Čo je sonická kefka? Prvé elektrické zubné kefky, tzv. oscilačno-rotačné, priniesli menšiu revolúciu v čistení zubov. Fungovali na základe rýchleho otáčania čistiacej hlavičky

Už žiadne ďalšie články

Menu