Bratislava

Námestie hraničiarov 35

Poprad

Dlhé hony 12

Celokeramické zubné korunky a výplne už do 48 hodín. Ako?

zubne korunky

Obsah článku:

Celokeramické korunky

Keramické materiály nám vďaka svojim nespochybniteľným biokompatibilným a estetickým vlastnostiam ponúkajú unikátne možnosti rekonštrukcie chrupu.

Zubné lekárstvo je nepochybne jedným z najdynamickejšie sa rozvíjajúcich odborov v medicíne, čo úzko súvisí s nezastaviteľným technologickým rozvojom posledných rokov. Práve tieto skutočnosti poskytujú nám, zubným lekárom i pacientom, možnosti k dosiahnutiu najlepšieho efektu v terapii a zachovanie či prinavrátenie čo možno najideálnejšej funkčnosti a estetiky Vašich zubov.

Kedy sa rozhodujeme pre celokeramické korunky?

1. Pri rozsiahlych stratách vlastných tvrdých zubných tkanív či už následkom kazov alebo pri mechanickom poškodení zubov;

2. 2. po ošetrení koreňových kanálikov, keď sa preruší vlastná výživa daného zuba a zub vyžaduje rozsiahlejšiu rekonštrukciu a náhradu stratených tkanív;

3. Estetické rekonštrukcie.

Keramické korunky

Môžeme si ich predstaviť ako plášte, ktoré pokrývajú vopred nabrúsené zuby po celom ich obvode. Na našej klinike zhotovujeme pomocou najnovších technológií celokeramické zirkónové a lithium – disilikátové (EMAX) korunky.

Keramické výplne

Niekedy dochádza vplyvom vyššie uvedených faktorov k takej strate niektorých stien zuba, že pomocou klasickej „bielej výplne“ nevieme z dlhodobého hľadiska zabezpečiť zachovanie poškodeného zuba v zubnom oblúku.

Vtedy našim pacientom odporúčame celokeramické výplne, tzv. „overlay“, ktoré vďaka vyššej mechanickej pevnosti a odolnosti voči žuvaciemu tlaku dokážu daný zub zachovať a spevniť v ústach omnoho dlhšie ako pri klasickej kompozitnej výplni. Tieto sú zhotovené z lithium – disilikátovej (EMAX) keramiky.

Odber noviniek a akcií

Odoslaním súhlasíte so spracúvaním e-mailovej adresy na účel zasielania komerčných a nekomerčných správ.

Celokeramické korunky v 3 jednoduchých krokoch

Konzultácia

Pri plánovaní protetickej liečby je potrebné detailné vyšetrenie s pomocným RTG, aby sme mohli zhodnotiť stav zuba, na ktorom bude celokeramická korunka nasadená.

celokeramicke korunky

Príprava

Za pomoci zväčšovacích technológií nabrúsime zub. Následne takto pripravený zub skenujeme pomocou digitálneho odtlačku, aby sme situáciu v ústach vedeli čo najdetailnejšie preniesť do zubného laboratória, kde pomocou počítačom riadeného procesu dochádza k návrhu a frézovaniu Vašej celokeramickej korunky. Keďže máme všetky služby pod jednou strechou, náš laborant Tibor Gyurkovics bezprostredne po naskenovaní obrúseného zuba začína s procesom zhotovenia korunky, práce frézujeme z už spomínaného zirkónu alebo lithium – disilikátu. Vďaka tomuto digitalizovanému postupu vieme eliminovať množstvo chýb a zabezpečiť tak, aby sa Vaše korunky prispôsobili ostatným zubom nielen esteticky, ale aj funkčne.

Odovzdanie korunky

Vďaka tomu, že na klinike máme vlastné frézy HinriMill N4 a HinriMill T5, korunky Vám vieme odovzdať do 48 hodín, čo je obrovská výhoda. Samotná fréza disponuje 5-osovým frézovacím systémom, čo zabezpečí detailne prepracovanú korunku, ktorá veľmi efektívne nahradí pôvodnú situáciu.

zubné korunky

Celokeramické korunky a výplne v Smart Dental Clinic

ZAUJAL VÁS ČLÁNOK?

OBJEDNAJTE SA NA VYŠETRENIE EŠTE DNES!
  • Celokeramická korunka 380 €

    Zirkonová / Emax

  • Celokeramická korunka na implantáte 580 €

    Vrátane nadstavby

Tibor Gyurkovics

Tibor Gyurkovics

Zubný technik

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho so svojim okolím!

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Email
Už žiadne ďalšie články

Menu