Dentálna hygiena

Čo obnáša dentálna hygiena?

Neodmysliteľnou súčasťou prevencie zubného kazu a ochorení závesného aparátu zuba (parodontu) je pravidelné absolvovanie dentálnej hygieny.

Ide o profesionálne vyčistenie zubov s detailnou inštruktážou domácej starostlivosti. Mnohokrát ide o krok preventívny, no v niektorých prípadoch pri vzniknutej parodontitíde je to aj krok terapeutický.

Musím absolvovať dentálnu hygienu?

Komplexné služby, ktoré na našej klinike poskytujeme, sú viazané na absolvovanie dentálnej hygieny.

Detailná dentálna hygiena pripravuje v ústnej dutine podmienky pre možnosť lepšieho hojenia extrakčných rán, vhojenia implantátov, nekomplikovaného zhotovenia nových bielych výplní.

Na pravidelné absolvovanie dentálnej hygieny (raz za 6 mesiacov až 1 rok, podľa stavu) je viazaná 5-ročná záruka, ktorú naša klinika poskytuje.

smartdental
smartdental

Je dentálna hygiena nevyhnutná aj v prípade, že už mám všetky zuby ošetrené?

Pre dlhodobé udržanie stavu po komplexnom ošetrení je pravidelná dentálna hygiena nevyhnutná.

Práve prítomnosť nových bielych výplní, koruniek, fixných mostíkov, mostíkov na implantátoch, ale aj čiastočne snímateľných náhrad po dokončenej terapii mení v ústnej dutine aj podmienky pre ich správne a pravidelné čistenie.

Nič nie je lepším preventívnym krokom proti zlyhaniu ako pravidelná domáca hygiena s použitím všetkých dostupných pomôcok.

Je dentálna hygiena bolestivá?

Dentálna hygiena je neinvazívne ošetrenie, pri ktorom je pomocou ultrazvuku a ručných nástrojov odstraňovaný zubný kameň a povlak z povrchu zubov.

Mnohokrát sa pri prvom absolvovaní dentálnej hygieny, či pri absolvovaní dentálnej hygieny po dlhšom čase stretávame s lokálnym zápalom ďasien, ktoré môžu byť pri mechanickom zásahu citlivejšie a môžu krvácať.

Je to však stav prechodný, ktorý sa optimalizovaním domácej dentálnej hygieny podľa inštrukcií dentálnej hygieničky do pár dní až týždňov upraví.

Ako dlho dentálna hygiena trvá a čo všetko obsahuje?

Dentálna hygiena je 45-60 minút trvajúce ošetrenie zahŕňajúce odstránenie zubného kameňa a povlakov ultrazvukom (v prípade citlivosti a bolestivosti je možné aplikovať lokálnu anestéziu).

V prípade potreby odstránenie zubného kameňa spod ďasna ručnými nástrojmi, vyleštenie zubných povrchov a výplní pastami s obsahom fluoridov a detailná inštruktáž používania všetkých zubných pomôcok s individuálnym zameraním sa u každého pacienta

PREČO JE DENTÁLNA HYGIENA DôLEŽITÁ?

PREČÍTAJTE SI KOMPLEXNÝ ČLÁNOK OD NAŠEJ HYGIENIČKY
smartdental

Dentálna hygiena ako základ a prevencia

Obsah článku: Dentálna hygiena Myslíte, že Vaša starostlivosť o chrup je dokonalá a zároveň ste nikdy neabsolvovali profesionálnu dentálnu hygienu? Pomôžeme Vám a dokážeme starostlivosť o Váš chrup ešte vylepšiť!  Profesionálna dentálna

Čítať viac »
VIDELI STE CELÚ NAŠU PONUKU?
Cookies nám umožňujú poskytovať lepšie služby. Zobrazovaním stránky vyjadrujete súhlas s používaním a uchovávaním cookies. Čítať viac.