Bratislava

Námestie hraničiarov 35

Poprad

Dlhé hony 12

Zubné implantáty

Play Video

Obsah článku:

Úvod do problematiky

Zubné implantáty Vám zaistia vyššiu kvalitu života. Zuby, ktoré vyzerajú a fungujú ako Vaše vlastné, majú veľmi prínosný a pozitívny vplyv na sebadôveru a zdravie.

Zlepšite vašu schopnosť jesť, hovoriť a smiať sa

Zubné implantáty od spoločnosti Straumann a NeoBiotech ponúkané našou klinikou Vám zaistia výhody, ktoré sú spojené so stabilnými a zdravými zubami. Vďaka tomu si budete môcť znova bezstarostne zahryznúť do jablka alebo sa smiať. Opätovné získanie sebavedomia pri komunikácii s ľuďmi – či už v práci alebo pri bežnom rozhovore s priateľmi alebo rodinou, sú ďalšou výhodou, ktorú implantáty ponúkajú.

Pri rozsiahlej strate zubov sa podstatne redukuje funkcia žuvacích svalov, objem svalových vlákien klesá, a tým sa zmenšujú celé svalové skupiny. Pri bezzubosti strácajú mäkké časti oporu, ústne kútiky klesajú, nos a brada relatívne vyčnievajú, vrásky a záhyby kože sa prehlbujú.

Preto sú zubné celokeramické korunky na implantátoch vytvorené našim tímom upravované takým spôsobom, aby sa hodili k Vašim prirodzeným črtám tváre a navrátili Vám Váš úsmev.

smartdental
Konzultácia so Špecialistom zadarmo!
Objednajte sa ešte dnes!

Prečo potrebujú čeľusť a sánka na zachovanie svojho tvaru zuby?

Zubné implantáty navrátia Váš žiarivý úsmev a tiež ovplyvnia rozloženie žuvacieho tlaku, ktorý vzniká pri vzájomne sa dotýkajúcich zuboch čeľusti a sánky. To je veľmi dôležité pre zdravú stimuláciu kosti a pre zachovanie tvaru Vašej tváre.

Korene zubov zdravej ústnej dutiny prenášajú silu žuvacieho tlaku na kosť čeľuste a sánky. To napomáha zachovaniu kosti. Zuby a kosť čeľuste a sánky zostanú za
takýchto podmienok stabilné.

Pokiaľ ale dôjde k strate jedného alebo viacerých zubov, nedochádza k prenosu žuvacieho tlaku na kosť, následkom čoho vzniká úbytok kosti. To postupom času vedie k posunu susediacich zubov do medzery, povystúpeniu protiľahlých zubov či celkovej zmene vzhľadu tváre.

Tradičné spôsoby nahrádzania zubov, ktorými sú mostíky a čiastočne snímateľné náhrady nedokážu zastaviť ubúdanie kosti v mieste chýbajúceho zuba.

Terapia pomocou implantátu môže zabrániť úbytku kosti, pretože implantát prenáša silu žuvacieho tlaku do čeľusti a sánky rovnako prirodzeným spôsobom ako pôvodný koreň zuba.

Sú zubné implantáty pre mňa?

Či už strata nastala kvôli nehode, chorobe alebo zubnému kazu, zubné implantáty sú vhodná voľba náhrady takmer pre každého.

Zubné implantáty môžu byť použité ak Vám:

 • chýba jeden zub – namiesto fixného zubného mostíka
 • chýba viacero zubov – namiesto mostíkov alebo čiastočne vyberateľných protéz
 • chýbajú všetky zuby – namiesto vyberateľných protéz

Cesta k novému úsmevu: jednoduchšia než si myslíte.

Ako viem, či som vhodný kandidát?

Keď si myslíte, že sú zubné implantáty pre Vás tou správnou voľbou, stačí keď nás kontaktujete a dohodneme si termín vyšetrenia a konzultácie.

Nie je totiž možné podstúpiť implantáciu pokiaľ máte zápalové ochorenie zubov, ďasien alebo kostí, čo by výrazne ovplyvnilo úspešnosť chirurgického zákroku, integrácie a stability samotného implantátu. Kvôli tomu je nutné podstupiť plnohodnotné vyšetrenie zubov a ďasien.

Aká je približná šanca na úspešné zavedenie?

Napriek dekádam klinického a vedeckého výskumu, zubné implantáty nemajú 100% úspech. Avšak miera úspešnosti sa od počiatkov dramaticky zvýšila a môžeme bez akýchkoľvek výhrad potvrdiť úspešné zavedenie nad 90% všetkých implantátov.

Dlhodobé výsledky sa tiež udržujú nad 90% a čoraz viac sa zlepšujú. V prípade, že sa zubný implantát neintegruje, je možné ho bez problémov vybrať. Po vybratí takéhoto implantátu nasleduje proces regenerácie a následne sa zavádza nový implantát, resp. sa konzultujú iné možnosti.

Čo je zubný implantát?

Zubný implantát slúži ako náhrada chýbajúceho zuba. Skladá sa z troch častí – implantát (implantovaná časť vložená priamo do kosti), nadstavba z titánu (časť, ktorá spája fixtúru s korunkou) a celokeramická korunka.

V dnešnej dobe sú implantáty vyrobené prevažne z titánu – kovu, ktorý je biologicky kompatibilný a poskytuje potrebnú pevnosť a odolnosť, ako aj schopnoť oseointegrácie – “zrastenia” s kosťou.

Zubné implantáty fungujú vďaka procesu, ktorý sa nazýva oseointegrácia. Tento proces nastáva, keď sa bunky kosti naviažu priamo na titánový povrch implantátu.

Oseointegrovaný implantát môže byť použitý ako náhrada jedného, viacerých, či všetkých zubov v hornej a/alebo dolnej čeľusti.

Aké typy implantátov používame?

Implantát Straumann

Tento švajčiarsky implantát má špičkový povrch s vysokým hojivým potenciálom a s vylepšenou regeneráciou kosti i u rizikových pacientov. Miera prežitia implantátu pri okamžitom zaťažení po 10 rokoch: 98,2 %. Je svetovým lídrom v implantológii so 40 ročným klinickými výskumami a skúsenosťami.

Viac než švajčiarska precíznosť. Pocit spokojnosti.

Implantát Neo Biotech

Vyznačuje sa priaznivou cenou pri zachovaní kvalitnej úrovne. Využíva v klinickej praxi overený implantologický koncept úpravy povrchu SLA a spája jednoduchosť a všestrannosť.

Cena zubných implantátov

Diagnostika:

 • Nezáväzná konzultácia: zadarmo
 • CT vyšetrenie: od 60 do 90 €

 

Zhotovenie korunky:

 • Sken (CAD/CAM): 30 €
 • Celokeramická korunka: 580 €


Typ implantátu (vybrať jeden):

 • Straumann SLA Active: 820 €
 • Straumann SLA: 720 €
 • Straumann BLX: 950 €
 • Neo Biotech: 550 €
 • Vhojovací valček: 60 €
smartdental
Koľko stoja nové zuby?
Nakonfigurujte si svoj úsmev

Aký je postup zavedenia implantátov?

Naša klinika poskytuje individuálne poradenstvo, starostlivú diagnózu a kompletné stomatologické ošetrenie, čo je rozhodujúci predpoklad pre úspešnú náhradu zubov pomocou implantátov.

0. fáza: Vyšetrenie a diagnóza

Prvým krokom na našej klinike je zhotovenie 3D RTG snímky, vďaka ktorej zubný lekár získava prehľad o stave Vášho chrupu a možnostiach ošetrenia, ktoré sú pre Vás najlepšie. Preberiete výhody a nevýhody jednotlivých riešení, aby ste boli dostatočne informovaní o každom kroku liečby.

smartdental

Je potrebné, aby boli implantáty ukotvené v kosti čeľusti a sánky ako prirodzené zuby. Ak nie je k dispozícii dostatok kosti, môžu byť implantáty zavedené za súčasnej augmentácie (doplnenie) kosti, čo predstavuje osvedčenú metódu k vytvoreniu kosti.

Doplnenie kosti - augmentácia

Úbytok kosti vzniká ako reakcia organizmu na chýbajúci zub. Jediná možná alternatíva ako zväčšiť objem kosti je jej pridanie – augmentácia. Existujú rôzne metódy augmentácie kosti, s ktorými Vás naši lekári radi a ochotne oboznámia. Nová kosť sa pridá tam, kde v oblasti implantátu chýba. Vďaka tomu sa zaistí potrebná stabilita implantátu. Cena augmentácie je rôzna v závislosti od náročnosti (od 200 do 800 €).

1. fáza: Implantácia - zavedenie implantátu do kosti

Implantát – umelý koreň – sa v ambulancii zavedie do kosti za použitia lokálnej anestézie. Zubný lekár si v čeľusti alebo sánke vytvorí vhodné lôžko, do ktorého zavedie implantát. V priebehu fázy vhojovania je možné, v závislosti na individuálnej situácii, nasadenie provizórnej náhrady. Vďaka tejto možnosti sa môžete už v rannej fáze ošetrenia opäť radovať z prirodzene vyzerajúceho úsmevu.

Čo znamená provizórna náhrada PMMA?

Protetická práca z PMMA materiálu je prototypom definitívnej zubnej náhrady. Takáto náhrada sa dá prípadne tvarovo a veľkostne upraviť podľa predstáv pacienta a slúži ako predtvar definitívnej korunky alebo mostíka.

Hojenie - implantát sa spojí s vašou kosťou

Doba hojenia implantátu, počas ktorej implantát bezpečne zrastie s kosťou je individuálna a trvá od 2 do 3 mesiacov. Po 7-10 dňoch od zavedenia implantátov je možné odstránenie stehov. Pre úspešné vhojovanie je potrebná starostlivosť a kvalitná ústna hygiena.

2. fáza: Nové zuby budú zhotovené v laboratóriu

Po úspešnom vhojení implantátu nasleduje ďalšia fáza, ktorej podstatou je vyhotovenie trvalých fixných prác. Náš zubný lekár v spolupráci so zubnými technikmi pracujú na výrobe Vašich nových zubov na mieru. Máme vlastné zubné laboratórium a tím šikovných zubných technikov.

Ako to prebieha?

Vďaka modernej technológii CAD/CAM systému nemusíte absolvovať žiadne odtlačky. Výhodou je použitie skeneru, ktorý zachytí 3D situáciu vo Vašich ústach. Dáta z tohto skenu sú priamo odoslané do zubnej techniky, kde sú digitálne spracované zubným technikom a odošlú sa do stroja, ktorý vyfrézuje zubné korunky alebo zubné mostíky na implantáty.

Nasadenie protetickej práce

Po zhotovení práce dochádza k definitívnemu odovzdaniu korunkovej časti, ktorá sa našróbuje na zubný implantát a Vy sa môžete opäť smiať, žuvať a hrýzť ako predtým.

Starostlivosť o implantát

Rovnako, ako prirodzený zub, tak aj implantát si vyžaduje starostlivosť, pretože sa stáva súčasťou Vášho tela. Pravidelnými kontrolami, profesionálnou dentálnou hygienou a svedomitou domácou ústnou hygienou môžete predĺžiť funkčnosť Vášho implantátu na desiatky rokov. Pravidelná dentálna hygiena na našej klinike je podmienkou pre záruku.

Šikovné hygieničky sa postarajú o životnosť implantátov

Udržiavanie zdravých ďasien je nevyhnuté pre zabezpečenie dlhej životnosti implantátu. Baktérie sa ukladajú v oblasti línie ďasna v okolí implantátu. Preto je potrebné toto miesto dôkladne čistiť.

Je potrebná kombinácia profesionálnej dentálnej hygieny, vykonávaná u nás našou dentálnou hygieničkou a domácej individuálnej hygieny. Po absolvovaní implantácie je ideálne navštíviť našu dentálnu hygieničku, ktorá vám vďaka inštruktáži ukáže, ako sa o implantát a protetickú prácu starať doma a individuálne určí potrebu profesionálnej dentálnej hygieny v ambulancii.

Náhrada jedného chýbajúceho zuba implantátom

Náhradu jedného zuba je možné dosiahnuť fixným zubným mostíkom alebo zubnou korunkou na implantáte.

1. Korunka na implantáte

Využitie zubného implantátu ako náhrady jedného chýbajúceho zuba eliminuje v porovnaní s konvenčným fixným mostíkom potrebu zásahu do susedných zubov. Tento spôsob náhrady zuba umožňuje vykonávať bežnú hygienu ako pri prirodzených zuboch.

Samotná zubná korunka kotvená na implantáte je vyhotovená na mieru na základe skenu. Nie je náchylná na vznik zubného kazu, ale pri nedostatočnej hygiene môžu vzniknúť iné komplikácie v podobe tzv. peiimplantitídy (zápal v kosti v okolí implantátu). Implantát s korunkou by mal byť rutinne kontrolovaný pri preventývnych prehliadkach alebo podľa individuálnych potrieb.

2. Celokeramický fixný zubný mostík

Fixný mostík je protetické riešenie, ktoré vyžaduje obrúsenie dvoch alebo viacerých zubov susediacich s medzerou. Cieľom obrúsenia zubov je vytvorenie priestoru pre umelé zubné korunky. Zakotvenie zubného mostíka na prirodzených zuboch zvyšuje záťaž pilierových zubov a relatívne zťažuje ich hygienu.

Konvenčné fixné mostíky musia byť v prípade, ak na pilierových zuboch vznikne zubný kaz alebo ochorenie parodontu, vymenené. V istých prípadoch môže byť pri príprave susedných zubov porušený zubný nerv čo vyžaduje ošetrenie koreňového systému zuba.

smartdental
Konzultácia so Špecialistom zadarmo!
Objednajte sa ešte dnes!

Príklad č.1

Náhrada chýbajúceho zuba implantátom Neo Biotech pri dostatočnom objeme kosti (chýbajúca dolná „6“)

 • 1. fáza: Chirurgická = 680 €
  • Implantát Neo Biotech: 550 €
  • Vhojovacia čiapočka: 60 €
  • Iné odhadované položky: 70 € (anestézia, RTG, ústna voda…)
Hojenie 2 až 3 mesiace
 • 2. fáza: Protetická = 680 €
  • Celokeramická korunka na implantáte s nadstavbou: 580 €
  • Sken (CAD/CAM): 30 €
  • Iné odhadované položky: 70 €
Spolu: 1 360 €

Príklad č.2

Náhrada chýbajúceho zuba implantátom Straumann SLA pri miernom nedostatku kosti (chýbajúca horná „5“) + augmentácia

 • 0. fáza: Doplnenie kosti = 200 €
  • Menšia augmentácia: 200 €
 • 1. fáza: Chirurgická = 850 €
  • Implantát Straumann SLA: 720 €
  • Vhojovacia čiapočka: 60 €
  • Iné odhadované položky: 70 € (anestézia, RTG, ústna voda…)
Hojenie 2 až 3 mesiace
 • 2. fáza: Protetická = 680 €
  • Celokeramická korunka na implantáte s nadstavbou: 580 €
  • Sken (CAD/CAM): 30 €
  • Iné odhadované položky: 70 €
Spolu: 1 730 €
smartdental
Koľko stoja nové zuby?
Nakonfigurujte si svoj úsmev

Náhrada viacerých zubov implantátmi

Náhradu viacerých chýbajúcich zubov je možné dosiahnuť zavedením zubných implantátov a následne zhotovením fixného mostíka kotveného na tieto implantáty, fixným mostíkom kotveným na vlastné zuby či čiastočne snímateľnou náhradou.

1. Fixný mostík upevnený na implantátoch

Po zavedení a vhojení dvoch či viacerých zubných implantátov je možné na základe skenu zhotoviť zubný mostík fixovaný pomocou nadstavieb na samotné implantáty.

Ide o fixnú náhradu dvoch a viacerých zubov v rôznych lokalizáciách, pacient si nedokáže tento zubný mostík doma vybrať. Tento fixný mostík verne esteticky a mechanicky nahrádza stratenú skupinu zubov.

2. Fixný konvenčný zubný mostík

Fixný mostík vyžaduje obrúsenie dvoch alebo viacerých zubov susediacich s defektom, aby sa vytvoril priestor na protetickú náhradu.

Počet zubov vyžadujúcich úpravu pred zakotvením mostíka závisí na niekoľkých faktoroch, ako napríklad počet chýbajúcich zubov, umiestnenie v rámci zubného oblúka, či stav samotných obrusovaných zubov.

3. Čiastočne snímateľná náhrada

Toto riešenie je vhodné pre pacientov, u ktorých nie je možné zhotoviť fixný mostík ani zaviesť implantáty. Tento typ náhrady je možné vybrať z úst pre potrebu bežnej zubnej hygieny vlastných zvyškových zubov a samotnej protézy. Protéza je vyrobená z kovových prvkov, živice a umelých zubov.

Príklad č.1

Náhrada 3 stratených zubov pomocou 2 implantátov Straumann SLA (chýbajúca dolná „5, 6, 7“)

 • 1. fáza: Chirurgická = 1 630 €
  • 2x Straumann SLA: 2x 720 €
  • 2x vhojovacia čiapočka: 2x 60 €
  • Iné odhadované položky: 70 €
   (anestézia, RTG, ústna voda…)
Hojenie 2 až 3 mesiace
 • 2. fáza: Protetická = 1 680 €
  • 2x nadstavba: 2x 220 € + 3x celokeramická korunka: 3x 380 €
  • Sken (CAD/CAM): 30 €
  • Iné odhadované položky: 70 €
Spolu: 3 310 €

Príklad č.2

Náhrada 3 stratených zubov pomocou 2 implantátov Neo Biotech pri nedostatku kosti vplyvom dlhodobého chýbania zubov.

 • 0. fáza: Doplnenie kosti = 670 €
  • Augmentácia: 600 €
  • Iné odhadované položky: 70 €
 • 1. fáza: Chirurgická = 1 290 €
  • 2x Neo Biotech: 2x 550 €
  • Vhojovacia čiapočka: 2x 60 €
  • Iné odhadované položky: 70 €
   (anestézia, RTG, ústna voda…)
Hojenie 2 až 3 mesiace
 • 2. fáza: Protetická = 1 680 €
  • 2x nadstavba: 2x 220 €
  • 3x celokeramická korunka: 3x 380 €
  • Sken (CAD/CAM): 30 €
  • Iné odhadované položky: 70 €
Spolu: 3 640 €
smartdental
Koľko stoja nové zuby?
Nakonfigurujte si svoj úsmev

Celková rekonštrukcia chrupu

V prípade potreby náhrady všetkých zubov v čeľusti alebo sánke je možné vďaka niekoľkým implantátom (v čeľusti zväčša 6 a sánke 4) kompletne nahradiť stratené zuby. Toto riešenie je vhodnou alternatívou k totálnej snímateľnej náhrade (protéze). Pristúpiť k nemu môžeme v prípade, že pacient má adekvátne množstvo kosti v čeľusti a sánke alebo je možné vykonať augmentačné zákroky pre vytvorenie dostatočnej kosti. Tento proces je podobný ako pri zavedení jedného alebo viacerých implantátov, avšak existujú dva varianty:

1. Bezzubá čeľusť: Fixný mostík na implantátoch

0. fáza: Vytiahnutie zvyškových zubov

Ide o zuby postihnuté zubným kazom alebo nevyhovujúce svojou polohou, ponechané korene, atď. V tejto začiatočnej fáze vytiahneme všetky zvyškové zuby resp. korene a necháme kosť zahojiť (zväčša 2-3 mesiace). Pacientovi sa počas tohto hojenia zhotoví snímateľná protéza.

1. fáza: Zavedenie implantátov

Pred zákrokom sa robí na základe CT vyšetrenia hodnotenie kosti, do ktorej sa implantát zavádza. V prípade výrazného nedostatku kosti je nutné kosť doplniť (augmentácia náhradným kostným materiálom) a to v predstihu aj niekoľko mesiacov, avšak často sa však dopĺňa behom samotného zavádzania implantátu. Výkon prebieha v lokálnej anestézii.

Hojenie – implantát sa spojí s Vašou kosťou

Nasleduje hojenie 2 až 3 mesiace (v závislosti od typu implantátu). V období hojenia dochádza k takzvanej oseointegrácií, kedy povrch implantátov osídlia vlastné kostné bunky a implantát sa tak doslova zrastie s kosťou.

2. fáza: Zhotovenie mostíka

Po úspešnej oseointegrácii sa robí odtlačok pozície implantátov. Nasleduje viacero skúšok (3 až 4 termíny) a práca je zväčša do 2-3 týždňov hotová.

Celokeramický mostík s titánovou konštrukciou

Mostík sa skladá z nadstavieb a koruniek (medzičlenov). Naskrutkuje sa priamo na implantáty, v prípade potreby je teda možné protetickú prácu kedykoľvek sňať dole a prípadne upraviť.

 • Cena: 6000 € s implantátmi Neo Biotech / 6600 € s implantátmi Straumann

Branemarkov mostík

Mostík je zhotovený zo štandardnej živice ako “protéza”, no zuby sú kompozitné a telo kovové. Veľkou výhodou je jeho ľahká opraviteľnosť a celková ľahkosť mostíka. Tiež je možné mostík v prípade potreby kedykoľvek sňať dole a prípadne upraviť.

 • Cena: 3500 €

Príklad č.1

Rekonštrukcia hornej čeľuste s nedostatkom kosti v zadných úsekoch celokeramickým mostíkom na 6-tich implantátoch Neo Biotech.

 • 0. fáza: Doplnenie kosti = 600 €
  • Augmentácia: 2x 300 €
 • 1. fáza: Chirurgická = 3 760 €
  • 6x Neo Biotech: 6x 550 €
  • 6x vhojovacia čiapočka: 6x 60 €
  • Iné odhadované položky: 100 €
   (anestézia, RTG, ústna voda…)
Hojenie 2 až 3 mesiace
 • 2. fáza: Protetická = 5 980 €
  • 6x nadstavba: 6x 220 €
  • 12x celokeramická korunka: 12x 380 €
  • Iné odhadované položky: 100 €
Spolu: 10 340 €

Príklad č.2

Rekonštrukcia dolnej čeľuste celokeramickým mostíkom na 6-tich implantátoch Straumann SLA

 • 1. fáza: Chirurgická = 4 780 €
  • 6x Straumann SLA: 6x 720 €
  • 6x vhojovacia čiapočka: 6x 60 €
  • Iné odhadované položky: 100 €
   (anestézia, RTG, ústna voda…)
Hojenie 2 až 3 mesiace
 • 2. fáza: Protetická = 5 980 €
  • 6x nadstavba: 6x 220 €
  • 12x celokeramická korunka: 12x 380 €
  • Iné odhadované položky: 100 €
Spolu: 10 760 €

Príklad č.3

Rekonštrukcia dolnej čeľuste so 4-mi zvyškovými zubami odľahčeným mostíkom (Branemarkov) na 4-roch implantátoch Straumann SLA

 • 0. fáza: Extrakcia zvyškových zubov = 280 €
  • Extrakcia: 4x 70 €
 • 1. fáza: Chirurgická = 3 220 €
  • 4x Straumann SLA: 4x 720 €
  • 4x vhojovacia čiapočka: 4x 60 €
  • Iné odhadované položky: 100 €
   (anestézia, RTG, ústna voda…)
Hojenie 2 až 3 mesiace
 • 2. fáza: Protetická = 3 500 €
  • Branemarkov mostík: 3 500 €
Spolu: 7 000 €
smartdental
Koľko stoja nové zuby?
Nakonfigurujte si svoj úsmev

2. Bezzubá čeľusť: Snímateľná protéza stabilizovaná na implantátoch

Protéza, ktorá je podopretá implantátmi je riešenie v situáciách, kedy pacient prišiel o všetky zuby v čeľusti alebo v sánke, prípadne jeho už zhotovená totálna protéza stráca svoju priľnavosť v dôsledku postupnej straty kostného tkaniva.

1. fáza: Zavedenie implantátov

Pred zákrokom sa robí na základe CT vyšetrenia hodnotenie kosti, do ktorej sa implantát zavádza. V prípade výrazného nedostatku kosti je nutné kosť doplniť (augmentácia náhradným kostným materiálom) a to v predstihu aj niekoľko mesiacov, avšak často sa dopĺňa v priebehu samotného zavádzania implantátu. Výkon prebieha v lokálnej anestézii.

Hybridná snímateľná protéza podopretá na implantátoch (hore 4 / dole 2 až 4 implantáty)

 • Nová snímateľná protéza: 650 €
 • Prispôsobenie starej snímateľnej protézy po zahojení implantátov: 100 €

Hojenie – implantát sa spojí s Vašou kosťou

Nasleduje hojenie 2 až 3 mesiace (v závislosti od typu implantátu). V období hojenia dochádza k takzvanej oseointegrácií, kedy povrch implantátov osídlia vlastné kostné bunky a implantát sa tak doslova zrastie s kosťou.

2. fáza: Zhotovenie retenčného systému

Po úspešnej oseointegrácii sa robí odtlačok pozície implantátov. Nasleduje viacero skúšok (4 až 5 termínov) a práca je zväčša do 2 až 3 týždňov hotová. Zhotoví sa retenčný systém (lokátory alebo priečka) na implantátoch a nasleduje zhotovenie definitívnej protézy.

Podopretie protézy je na princípe MATRICA-PATRICA

Protéza je snímateľná, tzn. že pacient si ju vie dať dole a očistiť, nasadiť naspäť do úst. Protéza je len podopieraná implantátmi, aby mala lepšiu stabilitu. Prenos žuvacieho tlaku je cez ďasná.

Protéza na lokátoroch (1x ročne nutné vymeniť gumičky v protéze)

 • Cena: 1600 €

Protéza na lokátoroch (1x ročne nutné vymeniť gumičky v protéze)

 • Cena: 3500 €

Príklad č.1

Rekonštrukcia hornej a dolnej čeľuste snímacou protézou stabilizovanou hore 4 implantátmi Neo Biotech a dole 2 implantátmi Neo Biotech

 • 1. fáza: Chirurgická = 3 760 €
  • 6x Neo Biotech: 6x 550 €
  • 6x vhojovacia čiapočka: 6x 60 €
  • Iné odhadované položky: 100 €
   (anestézia, RTG, ústna voda…)
Hojenie 2 až 3 mesiace
 • 2. fáza: Protetická = 3 300 €
  • 2x celková protéza stabilizovaná na lokátoroch: 2x 650 €
  • 2x systém lokátorov: 2x 950 €
  • Iné odhadované položky: 100 €
Spolu: 7 060 €

Príklad č.2

Rekonštrukcia nevyhovujúcej hornej a dolnej protézy kotvených na zvyškových 4 zuboch pomocou snímacej protézy stabilizovanej na implantátoch. Hore 4 implantáty Straumann SLA, dole 2 implantáty Straumann SLA.

 • 0. fáza: Extrakcia zvyškových zubov = 360 €
  • 4x extrakcia: 4x 90 €
 • 1. fáza: Chirurgická = 4 780 €
  • 6x Straumann SLA: 6x 720 €
  • 6x vhojovacia čiapočka: 6x 60 €
  • Iné odhadované položky: 100 €
   (anestézia, RTG, ústna voda…)
Hojenie 2 až 3 mesiace
 • 2. fáza: Protetická = 4 200 €
  • 2x celková snímacia protéza lokalizovaná na priečke: 2x 650 €
  • 2x titánové priečky: 2x 1450 €
Spolu: 9 340 €

Ukážky prác pre našich pacientov

smartdental
Konzultácia so Špecialistom zadarmo!
Objednajte sa ešte dnes!

Uvedené ceny v článku majú ilustračný charakter a môžu sa meniť na základe aktuálneho zdravotného stavu klienta.

MUDr. Marián Tulenko

MUDr. Marián Tulenko

Chirurg-implantológ

MDDr. Ing. Ján Tulenko

MDDr. Ing. Ján Tulenko

Chirurg-implantológ

VIDELI STE CELÚ NAŠU PONUKU?

Menu