Bratislava

Námestie hraničiarov 35

Poprad

Dlhé hony 12

Zubné fazety a 3 dôvody prečo si ich zvoliť + cena

zubne fazety

Obsah článku:

Prečo zubné fazety?

Váš úsmev môže byť zdravý a žiarivý, prinášať Vám a Vášmu okoliu radosť a zároveň dlhodobé estetické výsledky. Moderné technológie nám ponúkajú riešenie pomocou keramických faziet. Vďaka šikovným rukám našich odborníkov a najnovším prístrojom priamo na našej klinike Smart Dental už nemusíte dlho váhať.

3 dôvody prečo si vybrať zubné fazety: minimálne invazívne, čiže bezbolestné riešenie; dlhodobé estetické výsledky presne podľa Vášho priania; minimálne čakanie na výsledok.

zubne fazety

Čo sú to zubné fazety?

Zubné fazety sú tenké kúsky keramického materiálu (často prirovnávané ku škrupinkám), ktoré prekrývajú viditeľnú časť zubov, čím ich esteticky upravia. Pred aplikáciou fazety sa obrusuje len predná plocha zuba, a to mininvazívne za použitia zväčšovacích pomôcok (dentálny mikroskop a lupy). V niektorých prípadoch nemusia byť zuby obrusované vôbec, ide o tzv. bezpreparačné fazety.

Aké poznáme typy faziet?

Zubné fazety môžu byt zhotovené z kompozitného alebo keramického materiálu.

Keramické fazety

Keramická fazeta musí byť zhotovená v našom zubotechnickom laboratóriu na základe digitálneho odtlačku. Zub sa najprv v ambulancii pripraví obrúsením, následne sa jeho povrch naskenuje a informácia je odoslaná zubnému technikovi, ktorý vytvorí digitálny návrh.

Ten je zhotovený v súlade s tvarom a farbou Vašich zubov alebo podľa Vašich individuálnych predstáv s ohľadom na možnosti, ktoré nám situácia vo Vašich ústach ponúka. Následne sa fazeta vyfrézuje z pevného a farebne stáleho materiálu (lithium-disilikát), jej povrch sa tzv. glazuje (upraví sa povrchová štruktúra a vytvorí sa lesklý povrch) a môže sa bezbolestne špeciálnou metódou nalepiť na Váš zub..

zubne fazety

Kompozitné fazety

Kompozitné fazety sa naopak zhotovujú priamo v ústach pacienta pomocou fotokompozitnej výplne. Zuby nie je potrebné skenovať a neprebieha fáza v zubotechnickom laboratóriu. Zhotovia sa priamo v jednom ošetrení, a teda nie je potrebné čakať na ich výrobu. V porovnaní s keramickými fazetami ide však o menej estetické a trvácne riešenie.

zubne fazety

Odber noviniek a akcií

Odoslaním súhlasíte so spracúvaním e-mailovej adresy na účel zasielania komerčných a nekomerčných správ.

Sú zubné fazety pre vás?

Zubné fazety sú vhodné riešenie

Keramické fazety sú predovšetkým estetickým riešením. Môžeme vďaka nim dosiahnuť prirodzený vzhľad zubov, zmeniť ich farbu a tvar, upraviť nerovnosti jednotlivých zubov, a tým opticky aj funkčne zlepšiť postavenie zubov v zubnom oblúku.

Vhodným riešením sú v prípadoch: 

 • nespokojnosti s tvarom zubov;
 • nespokojnosti s farbou zubov;
 • potreby prekryť neestetické výplne;
 • medzerovitého chrupu na vyplnenie medzier;
 • poškodenia zubov úrazov, prípadne vývinového poškodenia.
zubne fazety zubne fazety
zubne fazety zubne fazety

Zubné fazety nie sú vhodné riešenie

Najdôležitejšie pre určenie možností aplikácie faziet je absolvovanie vyšetrenia a konzultácie s našimi ošetrujúcimi zubnými lekármi. Sú isté prípady, kedy keramické fazety nie sú vhodným riešením.

Ide najmä o: 

 • nesprávne postavenie zubov, ktoré je potrebné liečiť ortodonticky;
 • bruxizmus — škrípanie zubami, v tomto prípade by ošetrenie zubov keramickými fazetami výrazne znížilo ich životnosť;
 • paradontitída — nakoľko všetky estetické úpravy nasledujú až po preliečení a stabilizovaní stavu chrupu pacienta.

Aká je životnosť keramických zubných faziet?

Životnosť keramických faziet je veľmi individuálna, všeobecne sa však udáva 10 – 20 rokov. Je ale nevyhnutné podotknúť, že pri správnom zhotovení, dobrej domácej a pravidelnej profesionálnej dentálnej hygiene a pravidelnej preventívnej kontrole môže byť ich životnosť neobmedzená. V prípade poškodenia fazety ju však vieme jednoducho vymeniť.

zubne fazety

Keramické zubné fazety, cena?

Cena celokeramickej fazety sa u nás začína na sume 450€. Výsledná suma však závisí od rozsahu požadovanej úpravy chrupu. Individuálny prístup, osobná konzultácia a vyšetrenie je nevyhnutné na stanovenie presného liečebného plánu. Na základe toho vypracujeme presnú a záväznú cenovú kalkuláciu.

Elena
Estetická rekonštrukcia horného zuboradia keramickými fazetami
Pozrieť premenu

Zubné fazety v Smart Dental Clinic

ZAUJAL VÁS ČLÁNOK?

OBJEDNAJTE SA NA VYŠETRENIE EŠTE DNES!
 • Celokeramická fazeta už od 480 €
 • Vstupná prehliadka zdarma

  Platí pre nových pacientov

MDDr. Dana Václaviková

MDDr. Dana Václaviková

Zubná lekárka, Bratislava

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho so svojim okolím!

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Email
Už žiadne ďalšie články

Menu