Bratislava

Námestie hraničiarov 35

Poprad

Dlhé hony 12

Dentálna hygiena ako základ a prevencia

Obsah článku:

Dentálna hygiena

Myslíte, že Vaša starostlivosť o chrup je dokonalá a zároveň ste nikdy neabsolvovali profesionálnu dentálnu hygienuPomôžeme Vám a dokážeme starostlivosť o Váš chrup ešte vylepšiť! 

Profesionálna dentálna hygiena je neodmysliteľnou súčasťou komplexnej zubnej starostlivosti na našej klinike a takmer vždy je prvým krokom vo Vašom liečebnom pláne. Práve nesprávna a nedostatočná ústna hygiena vedie k vzniku zubných kazov, gingivitídy či paradontitídy, a teda nie je len liečebným postupom, ale hlavne preventívnym opatrením pred vznikom spomínaných ochorení. 

dentalna hygiena
Úvod s dentálnou hygieničkou Zuzkou

Ako prebieha dentálna hygiena u nás?

Základom každého ošetrenia je oboznámenie sa našej dentálnej hygieničky Zuzky s Vašimi návykmi v starostlivosti o chrup. Následne Vás detailne oboznámi so stavom vo Vašich ústach a pristupuje k vysvetleniu priebehu ošetrenia.

Odstránenie nečistôt

Samotné odstraňovanie nečistôt z povrchu zubov (najčastejšie zubného kameňa, povlaku a pigmentácií z jedál, nápojov a cigariet) prebieha rôznymi metódami. Vykonáva sa pomocou ultrazvukuktorý vďaka vysokej frekvencií vĺn narúša štruktúru zubného kameňa. V súčasnosti predstavuje toto prístrojové odstránenie zubného kameňa najrýchlejšiu a najefektívnejšiu metódu v kombinácii s mechanickým dočistením. Mechanické dočistenie zväčša nasleduje po ultrazvukovom ošetrení a spočíva v dočistení zvyškov zubného kameňa na ťažšie dostupných miestach pomocou škrabiek a kyriet na zuby.  

Pieskovanie zubov (Airflow)

Následne sa vykonáva airflow resp. pieskovanie zubov a to zmesou bikarbonátu sodného s vodou avzduchom, ktorá pod tlakom odstraňuje povlaky a hlavne tmavé až čierne pigmentácie fajčiarov, kávičkárov či čajíčkárov. Výhodou pieskovania je, že povlak a pigmenty odstráni aj z ťažko dostupných miest a preto je veľmi vhodné aj pre ortodontických pacientov (s fixnými ortodontickými aparátmi). Častokrát je výsledkom pieskovania aj zosvetlenie zubov o pár odtieňov kvôli odstráneným pigmentom. Po pieskovaní zubov nasleduje zaleštenie skloviny jemnou pastou.

Odstránenie nečistôt

Starostlivosť o zuby

Naša dentálna hygienička Zuzka Vám zároveň odporučí pomôcky, ktoré sú pre Vás v starostlivosti o chrup vhodné a oboznámi Vás s technikou ich správneho používania. Často sa totiž stretávame s tým, že sa pomôcky síce používajú, ale nesprávne, čo je v konečnom dôsledku neefektívne.

dentalna hygiena instruktaz
Inštruktáž

Fluoridácia na záver

V závere ošetrenia prebieha fluoridácia zubov prípadne dezinfekčné výplachy u pacientov trpiacich gingivitídou či parodontitídou. Fluoridácia predstavuje účinnú prevenciu pred tvorbou zubného kazu a na povrchu zubov vytvára ochranný film odolný voči kyselinám. Dezinfekčné roztoky pomáhajú redukovať množstvo škodlivých baktérií a priaznivo ovplyvňujú hojenie zápalov.

Odber noviniek a akcií

Odoslaním súhlasíte so spracúvaním e-mailovej adresy na účel zasielania komerčných a nekomerčných správ.

Ako často by ste mali absolvovať dentálnu hygienu?

Dentálnu hygienu odporúčame pacientom absolvovať každých 6 mesiacov. Ak si to však Váš chrup vyžaduje a tvorba zubného kameňa je nadmerná alebo sa liečite na parodontálne ochorenie, určite odporúčame hygienu absolvovať častejšie. Naše dentálna hygienička Vám individuálne poradí, kedy by bolo vhodné nás opäť navštíviť.

dentalna hygiena konzultacia
KONZULTÁCIA

Je dentálna hygiena vhodná aj pre mladých?

Samozrejme. Je dôležité vedieť, že dentálna hygiena nie je len o samotnom čistení, ale aj o dôkladnej inštruktáži a čím skôr si osvojíte správnu a dôkladnú starostlivosť o chrup, tým skôr zabránite vzniku zubného kazu alebo progresií už vzniknutého kazu.

Viac informácií sa dočítate v sekcii služieb dentálna hygiena.

Dentálna hygiena v Smart Dental Clinic

ZAUJAL VÁS ČLÁNOK?

OBJEDNAJTE SA NA DENTÁLNU HYGiÉNU EŠTE DNES!
  • Dentálna hygiena 75 - 85 €

    Odstránenie nečistôt pomocou ultrazvuku s mechanickým dočistením a inštruktážou o starostlivosti;

    Odstránenie povlakov a pigmentácií vhodné najmä pre pacientov, ktorí fajčia, pijú kávu alebo čaj;

    Fluoridácia či prípadná kyretáž u pacientov trpiacich gingivitídou či parodontitídou.

Reginová Zuzana, DiS.

Reginová Zuzana, DiS.

Dentálna hygienička, Bratislava

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho so svojim okolím!

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Email
Už žiadne ďalšie články

Menu