Bratislava

Námestie hraničiarov 35

Poprad

Dlhé hony 12

Zubné implantáty a 5 najčastejších otázok

zubne implantaty

Obsah článku:

1. Čo sú zubné implantáty?

Zubné implantáty sa využívajú ako rokmi overený spôsob náhrady zuba, ktorý býva často laicky nazývaný ako “čap” alebo “nastreľovací zub”. Výhodou zubných implantátov je možnosť zhotovenia pevných zubných náhrad bez nutnosti brúsenia a umŕtvovania vlastných zubov. Samotný zubný implantát (predstavujúci akýsi umelý koreň) má tvar skrutky s vonkajším a s vnútorným závitom a je zhotovený z titánu a zirkónia so špeciálnou povrchovou úpravou.

Odporúčame vám pozrieť si sériu videí nižšie, ktoré opisujú riešenie individuálnych prípadov:

smartdental
Prehrať video
smartdental
Prehrať video
smartdental
Prehrať video

NOVINKA!

Straumann® BLX: pevné zuby na 4 implantátoch už do 48 hodín po implantácii

Do 48 hodín po implantácii Vám odovzdáme provizorný (živicový) mostík, ktorý o 3 mesiace vymeníme za celokeramický mostík upevnený na 4 implantátoch v rozsahu 10 až 12 zubov.

smartdental

2. Prečo zubné implantáty v Smart Dental Clinic?

Výhodou našich pracovísk v Poprade a Bratislave je, že obaja bratia, Marián aj Ján Tulenkovci, sa už roky špecializujú na zubnú chirurgiu a implantológiu . Zložitejšie výkony spojené s dopĺňaním kosti vykonávajú spoločne. Takže sú nad Vami dva páry šikovných rúk a očí. Pri plánovaní liečby využívame najmodernejšiu 3D diagnostiku. Vieme vyriešiť stratu jedného zuba, viacerých zubov alebo aj kompletnú stratu zubov. Svojej práci veríme, preto ako jedni z mála na Slovensku poskytujeme na zubné implantáty záruku 5 rokov.

zubné implantáty

3. Aké zubné implantáty sú najlepšie?

Pre maximálny estetický a funkčný efekt používame špičkové zubné implantáty švajčiarskej firmy Straumann. Kvalita ich produktov je podložená desiatkami rokov skúseností, neustálym výskumom a vývojom, ale hlavne dlhodobými klinickými štúdiami. Implantačný systém Neo Biotech je kvalitným riešením pre tých klientov, ktorí hľadajú priaznivý pomer medzi kvalitou a cenou.

zubné implantáty

Odber noviniek a akcií

Odoslaním súhlasíte so spracúvaním e-mailovej adresy na účel zasielania komerčných a nekomerčných správ.

4. Aký je postup zhotovenia korunky nesenej zubným implantátom?

Postup je rozdelený do štyroch fáz: konzultácia, zavedenie zubného implantátu, hojenie a zhotovenie korunky.

Plne rešpektujeme Vaše právo na informácie, preto samotnému zavedeniu zubných implantátov predchádza dôsledná konzultácia a prvotné vyšetrenie, ktoré zahŕňa RTG a 3D diagnostiku.

Budeme sa snažiť  Vám popísať  aktuálny stav, spoločne zhodnotíme možné alternatívy a riešenia, priebeh zákroku, časový plán ako aj cenu výkonu. Radi odpovieme na všetky Vaše otázky. Po definitívnom odsúhlasení si dohodneme termín na zavedenie zubných implantátov.

Vždy sa pred týmto zákrokom hodnotí kvalita a objem kosti, do ktorej sa zubný implantát zavádza. Pri priaznivých podmienkach a pri dostatku kosti je zákrok pomerne rýchly, absolútne bezbolestný a samotné zavedenie zubného implantátu netrvá viac ako 30 minút (pri jednom implantáte).

V prípade nedostatku kosti je nutné kosť doplniť (augmentácia náhradným kostným materiálom), čo je často možné v priebehu samotného zavádzania implantátu. Chápeme, že tzv. zavádzanie zubného implantátu vyvoláva u väčšiny klientov rešpekt až strach, preto je pre nás kľúčové, aby bol zákrok bezbolestný a teda prevedený v lokálnej anestézii v čo možno najpríjemnejšej a pokojnej atmosfére.

Hojenie zvyčajne trvá od 2 až 3 mesiacov v závislosti od typu zubného implantátu. V období hojenia dochádza k takzvanej oseointegrácií, kedy povrch implantátu osídlia vlastné kostné bunky a implantát sa tak doslova zrastie s kosťou.

Ide o dobu zhruba 2-3 mesiacov (ak sa kosť dopĺňa, môže sa táto doba predĺžiť), po ktorej je možné na implantát osadiť protetickú nadstavbu s korunkou, prípadne mostíkom. V ideálnom prípade (dostatok kosti, klient nefajčiar a bez akéhokoľvek celkového ochorenia) je pravdepodobnosť neprihojenia implantátu maximálne 2 %, čo potvrdzujú klinické štúdie. Alergia alebo iná neznášanlivosť titánu v súčasnosti nebola zaznamenaná. V prípade, že sa implantát primárne ”nezakostí”, je možné takýto implantát ľahko vybrať a vložiť na jeho miesto nový s vysokým percentom úspešného vhojenia.

Implantát sa zakrýva vhojovacím valčekom (prechádza ďasnom a tvaruje ho) alebo provizórnou korunkou.

Po úspešnom vhojení sa robí odtlačok pozície implantátu.  Veľkou výhodou je, že máme vlastné zubotechnické laboratórium a šikovného zubného technika Tibora, ktorý je v prípade potreby prítomný pri jednotlivých fázach zhotovenia korunky na zubnom implantáte. V priebehu 7 dní je zhotovená korunka, resp. mostík na implantátoch.

Korunka resp. mostík sa naskrutkuje priamo na implantát (v prípade potreby je možné protetickú prácu kedykoľvek sňať dole a prípadne upraviť).  Po úspešnom zhotovení a odovzdaní protetickej náhrady je potrebné dodržiavať dobrú ústnu hygienu a chodiť na pravidelné kontroly. Pri zanedbanej hygiene je vyššie riziko neprihojenia implantátu prípadne jeho odhojenie aj napriek prvotnému dobrému vhojeniu.

zubné implantáty

5. Zubné implantáty a ich cena?

Cena zavedenia zubného implantátu závisí individuálne od daného pacienta, transparentnosť je u nás na prvom mieste.

Simulovaný cenník:

Diagnostika:
Nezáväzná konzultácia: zadarmo
CT vyšetrenie: od 25 do 100 € 

Typ implantátu (vybrať jeden):
Straumann SLA Active: 820 €
Straumann SLA: 720 €
Neo Biotech: 550 €

Nutné pomôcky:
Vhojovací valček: 60 €

Zhotovenie korunky:
Celokeramická korunka na implantáte: 580 €

Recenzie našich pacientov

Zubné implantáty v Smart Dental Clinic

TERAZ JE TEN SPRÁVNY ČAS!

Využite nezáväznú konzultáciu so špecialistom zadarmo! Vyplňte formulár a my sa vám ozveme.
MUDr. Marián Tulenko

MUDr. Marián Tulenko

Chirurg-implantológ

MDDr. Ing. Ján Tulenko

MDDr. Ing. Ján Tulenko

Chirurg-implantológ

Zaujal vás článok? Zdieľajte ho so svojim okolím!

Facebook
LinkedIn
WhatsApp
Email
bielenie zubov bratislava
Bielenie zubov, ako na to?

Obsah článku: Bielenie zubov Bielenie zubov je estetická korekcia farby zubov, ktorá sa vykonáva pod odborným dohľadom v zubných ordináciách. Na trhu sú dnes dostupné rôzne 

Už žiadne ďalšie články

Menu